Opracowanie Studium Wykonalności wraz z aktywnym modelem ekonomicznym Zakład Odzysku Energii we Włocławku
Postępowanie nr Z23/9004
Gmina Miasto Włocławek
Zielony Rynek 11/13 87-800 Włocławek NIP: 8883031255Terminy
Termin składania
Termin zadawania pytań
Szczegóły postępowania
Tryb postępowania
Znak sprawy
Przedmiot zamówienia
Opis przedmiotu
Opracowanie Studium Wykonalności wraz z aktywnym modelem ekonomicznym – według standardu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Program: Racjonalne gospodarowanie odpadami i ochrona ziemi. Racjonalna gospodarka odpadami. Cześć 3) Wykorzystanie paliw alternatywnych na cele energetyczne.oraz
1. Przygotowanie wniosku o dotację oraz pożyczkę (jeśli będzie takie wymaganie ze strony NFOŚiGW) – zgodnie z programem Racjonalne gospodarowanie odpadami i ochrona ziemi. Racjonalna gospodarka odpadami. Cześć 3) Wykorzystanie paliw alternatywnych na cele energetyczne;
2. Wykonanie prezentacji Projektu w formacie ppt;
3. Wsparcie Inwestora w procedurze NFOŚiGW do momentu zawarcia umowy o dofinansowanie w tym w procesie negocjacji warunków dofinansowania.
Uwaga: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik - Zapytanie ofertowe
Szczegóły przedmiotów
Lp. | Przedmiot zamówienia | CPV/Index | Ilość | J.m | Załącznik | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nazwa pozycji | 71241000-9 | 1 | usługa |
Czytaj
Nazwa pozycji Jednostka miary:
usługa
Termin realizacji :Miejsce dostawy :Uwagi dodatkowe : |
Kryteria oceny oferty
Waga kryteriów
Lp. | Nazwa kryterium | Waga kryterium |
---|---|---|
1. | Cena | 100% |
Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ
Pytania do postępowania “Opracowanie Studium Wykonalności wraz z aktywnym modelem ekonomicznym Zakład Odzysku Energii we Włocławku”
Lista pytań
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
1. |
Pytania do postępowania Nr Z23/9004 - Opracowanie SW oraz WoD dla ZOE Włocławek.
Pytania do postępowania Nr Z23/9004 - Opracowanie SW oraz WoD dla ZOE Włocławek. Treść pytania:Tarnów, dn. 17 listopada 2022r.
Szanowni Państwo,
W związku z opublikowanym postępowaniem - dotyczącym Opracowania Studium Wykonalności wraz z aktywnym modelem ekonomicznym Zakład Odzysku Energii we Włocławku - według standardu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Program: Racjonalne gospodarowanie odpadami i ochrona ziemi . Racjonalna gospodarka odpadami Część 3) Wykorzystanie paliw alternatywnych na cele energetyczne w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Instalacje termicznego przekształcenia preRDF/odpadów resztkowych we Włocławku”, zwracamy się z prośbą o odpowiedź na poniższe pytania do w/w postępowania.
1. Z uwagi na relatywnie krótki przewidywany termin na opracowanie dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia (23.12.2022 r.), jak rozumiemy, koncepcyjne parametry projektowanej instalacji są już określone. W tej sytuacji zwracamy się z prośbą o udostępnienie koncepcji programowo-przestrzennej planowanej instalacji (lub innego posiadanego dokumentu równoważnego: np. założeń techniczno-ekonomicznych), na podstawie którego sporządzona winna być dokumentacja aplikacyjna o dofinansowanie, będąca przedmiotem opublikowanego zapytania.
2. Zwracamy się z wnioskiem o usunięcie kary umownej, o której mowa w pkt. 8.1.1).e) zapytania ofertowego, tj. „w przypadku wykonania przedmiotu umowy w sposób wadliwy lub niezupełny, w szczególności jeżeli w związku z tym zajdzie konieczność wykonania robót budowlanych dodatkowych na podstawie projektu będącego przedmiotem niniejszej umowy – robót dodatkowych, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 20% wartości robót budowlanych”. Sformułowana w ten sposób kara umowna jest niewspółmierna i nieadekwatna do przedmiotu zamówienia, a ponadto ogólnikowość przesłanek wskazanych do jej zastosowania jest trudna do zaakceptowania z punktu widzenia potencjalnego ryzyka jej naliczenia. Co więcej potencjalna dotkliwość tak sformułowanej kary jest tak wielka (roboty dodatkowe przy inwestycji w tej skali mogą być liczone w milionach złotych), iż Zamawiający nie będzie prawdopodobnie w stanie wyegzekwować od wykonawców dokumentacji zabezpieczeń na poczet takiej ewentualnej kary, ponieważ wykonawcy dokumentacji nie posiadają z reguły ani środków ani polis ubezpieczeniowych na tak wielkie kwoty.
3. Zważywszy, że zamówienie, będące przedmiotem zapytania, obejmuje zarówno opracowanie dokumentacji aplikacyjnej o dofinansowanie (w terminie do 23.12.2022 r.), jak też późniejsze wsparcie Inwestora w procedurze NFOŚiGW do momentu zawarcia umowy o dofinansowanie (co, mając na uwadze doświadczenia z procedurami oceny tego typu projektów przez NFOŚiGW, będzie prawdopodobnie trwało kilka lub nawet kilkanaście miesięcy), prosimy o potwierdzenie, że rozliczenie 100% płatności w ramach umowy zostanie dokonane po opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej (zważywszy, że kluczowa część pracy to opracowanie dokumentacji, a udział w procedurze NFOŚiGW jest już znacznie mniej pracochłonny). W innym wypadku (jeśli rozliczenie miałoby nie nastąpić w 100% po opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej) prosimy o sprecyzowania jaka część (%) wynagrodzenia umownego będzie należna po opracowaniu dokumentacji, a jaka część (%) wynagrodzenia umownego będzie zatrzymana na poczet procedury oceny dokumentacji przez NFOŚiGW.
Odpowiedź:Odpowiedzi na pytania do postępowania nr Z23/9004
Opracowanie Studium Wykonalności wraz z aktywnym modelem ekonomicznym
Zakład Odzysku Energii we Włocławku
Treść pytania 1.: "Szanowni Państwo, w nawiązaniu do opublikowanego postpowania zwracamy się z wnioskiem o zmianę warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający w Zapytaniu ofertowym określił, że Wykonawcy muszą legitymować się doświadczeniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 usługę polegające na wykonaniu studium wykonalności na potrzeby ubiegania się o dofinansowanie na realizację instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w ramach Programów NFOŚiGW, środków europejskich lub inwestycji realizowanych w ramach formuły PPP. Z uwagi na fakt, że projekty wodno – kanalizacyjne były przygotowywane na początku perspektywy finansowej 2014-2020 - zwracamy się z wnioskiem do Zamawiającego o wydłużenie okresu obowiązywania referencji do ostatnich 7 lat przed terminem składania ofert. Wprowadzenie powyższej zmiany sprawi, że w postępowaniu będzie mogła wziąć udział większa ilość potencjalnych Wykonawców co jednocześnie przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności. Z poważaniem Dominik Pawlak"
Odpowiedź: Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę wymagań odnośnie okresu, z którego należy udokumentować posiadane doświadczenie. Zamawiającemu zależy na jak najbardziej aktualnej wiedzy i doświadczeniu potencjalnych wykonawców zamówienia.
Treść pytania 2.: Z uwagi na relatywnie krótki przewidywany termin na opracowanie dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia (23.12.2022 r.), jak rozumiemy, koncepcyjne parametry projektowanej instalacji są już określone. W tej sytuacji zwracamy się z prośbą o udostępnienie koncepcji programowo-przestrzennej planowanej instalacji (lub innego posiadanego dokumentu równoważnego: np. założeń techniczno-ekonomicznych), na podstawie którego sporządzona winna być dokumentacja aplikacyjna o dofinansowanie, będąca przedmiotem opublikowanego zapytania.
Odpowiedź: Obecnie trwa doradztwo ze strony Państwowego Funduszu Rozwoju w zakresie realizacji inwestycji w systemie PPP którego celem jest między innymi wskazanie proponowanej wielkości instalacji. Na chwilę obecną opracowana jest koncepcja techniczna (w załączeniu) jednak ze względu na powyższe należy wskazać ryzyko, że nie będzie miała zastosowania.
Treść pytania 3.: Zwracamy się z wnioskiem o usunięcie kary umownej, o której mowa w pkt. 8.1.1).e) zapytania ofertowego, tj. „w przypadku wykonania przedmiotu umowy w sposób wadliwy lub niezupełny, w szczególności jeżeli w związku z tym zajdzie konieczność wykonania robót budowlanych dodatkowych na podstawie projektu będącego przedmiotem niniejszej umowy – robót dodatkowych, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 20% wartości robót budowlanych”. Sformułowana w ten sposób kara umowna jest niewspółmierna i nieadekwatna do przedmiotu zamówienia, a ponadto ogólnikowość przesłanek wskazanych do jej zastosowania jest trudna do zaakceptowania z punktu widzenia potencjalnego ryzyka jej naliczenia. Co więcej potencjalna dotkliwość tak sformułowanej kary jest tak wielka (roboty dodatkowe przy inwestycji w tej skali mogą być liczone w milionach złotych), iż Zamawiający nie będzie prawdopodobnie w stanie wyegzekwować od wykonawców dokumentacji zabezpieczeń na poczet takiej ewentualnej kary, ponieważ wykonawcy dokumentacji nie posiadają z reguły ani środków ani polis ubezpieczeniowych na tak wielkie kwoty.
Odpowiedź: Zamawiający zmienia zapisy Istotnych Postanowień Umownych w związku z powyższym pkt. 8.1.1). lit. e) zapytania ofertowego otrzymuje brzmienie:
„w przypadku wykonania przedmiotu umowy w sposób wadliwy lub niezupełny, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 20% wartości umowy.”
Treść pytania 4.: Zważywszy, że zamówienie, będące przedmiotem zapytania, obejmuje zarówno opracowanie dokumentacji aplikacyjnej o dofinansowanie (w terminie do 23.12.2022 r.), jak też późniejsze wsparcie Inwestora w procedurze NFOŚiGW do momentu zawarcia umowy o dofinansowanie (co, mając na uwadze doświadczenia z procedurami oceny tego typu projektów przez NFOŚiGW, będzie prawdopodobnie trwało kilka lub nawet kilkanaście miesięcy), prosimy o potwierdzenie, że rozliczenie 100% płatności w ramach umowy zostanie dokonane po opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej (zważywszy, że kluczowa część pracy to opracowanie dokumentacji, a udział w procedurze NFOŚiGW jest już znacznie mniej pracochłonny). W innym wypadku (jeśli rozliczenie miałoby nie nastąpić w 100% po opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej) prosimy o sprecyzowania jaka część (%) wynagrodzenia umownego będzie należna po opracowaniu dokumentacji, a jaka część (%) wynagrodzenia umownego będzie zatrzymana na poczet procedury oceny dokumentacji przez NFOŚiGW. "
Odpowiedź: Rozliczenie płatności w ramach umowy zostanie dokonane w 100% po opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej.
Załączniki do odpowiedzi: |
17.11.2022 | |
2. |
Wniosek o zmianę warunku udziału w postępowaniu
Wniosek o zmianę warunku udziału w postępowaniu Treść pytania:Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do opublikowanego postepowania zwracamy się z wnioskiem o zmianę warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający w Zapytaniu ofertowym określił, że Wykonawcy muszą legitymować się doświadczeniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 usługę polegające na wykonaniu studium wykonalności na potrzeby ubiegania się o dofinansowanie na realizację instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w ramach Programów NFOŚiGW, środków europejskich lub inwestycji realizowanych w ramach formuły PPP.
Z uwagi na fakt, że projekty wodno – kanalizacyjne były przygotowywane na początku perspektywy finansowej 2014-2020 - zwracamy się z wnioskiem do Zamawiającego o wydłużenie okresu obowiązywania referencji do ostatnich 7 lat przed terminem składania ofert.
Wprowadzenie powyższej zmiany sprawi, że w postępowaniu będzie mogła wziąć udział większa ilość potencjalnych Wykonawców co jednocześnie przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności.
Z poważaniem
Dominik Pawlak
Odpowiedź:Odpowiedzi na pytania do postępowania nr Z23/9004
Opracowanie Studium Wykonalności wraz z aktywnym modelem ekonomicznym
Zakład Odzysku Energii we Włocławku
Treść pytania 1.: "Szanowni Państwo, w nawiązaniu do opublikowanego postepowania zwracamy się z wnioskiem o zmianę warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający w Zapytaniu ofertowym określił, że Wykonawcy muszą legitymować się doświadczeniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 usługę polegające na wykonaniu studium wykonalności na potrzeby ubiegania się o dofinansowanie na realizację instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w ramach Programów NFOŚiGW, środków europejskich lub inwestycji realizowanych w ramach formuły PPP. Z uwagi na fakt, że projekty wodno – kanalizacyjne były przygotowywane na początku perspektywy finansowej 2014-2020 - zwracamy się z wnioskiem do Zamawiającego o wydłużenie okresu obowiązywania referencji do ostatnich 7 lat przed terminem składania ofert. Wprowadzenie powyższej zmiany sprawi, że w postępowaniu będzie mogła wziąć udział większa ilość potencjalnych Wykonawców co jednocześnie przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności. Z poważaniem Dominik Pawlak"
Odpowiedź: Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę wymagań odnośnie okresu, z którego należy udokumentować posiadane doświadczenie. Zamawiającemu zależy na jak najbardziej aktualnej wiedzy i doświadczeniu potencjalnych wykonawców zamówienia.
Treść pytania 2.: Z uwagi na relatywnie krótki przewidywany termin na opracowanie dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia (23.12.2022 r.), jak rozumiemy, koncepcyjne parametry projektowanej instalacji są już określone. W tej sytuacji zwracamy się z prośbą o udostępnienie koncepcji programowo-przestrzennej planowanej instalacji (lub innego posiadanego dokumentu równoważnego: np. założeń techniczno-ekonomicznych), na podstawie którego sporządzona winna być dokumentacja aplikacyjna o dofinansowanie, będąca przedmiotem opublikowanego zapytania.
Odpowiedź: Obecnie trwa doradztwo ze strony Państwowego Funduszu Rozwoju w zakresie realizacji inwestycji w systemie PPP którego celem jest między innymi wskazanie proponowanej wielkości instalacji. Na chwilę obecną opracowana jest koncepcja techniczna (w załączeniu) jednak ze względu na powyższe należy wskazać ryzyko, że nie będzie miała zastosowania.
Treść pytania 3.: Zwracamy się z wnioskiem o usunięcie kary umownej, o której mowa w pkt. 8.1.1).e) zapytania ofertowego, tj. „w przypadku wykonania przedmiotu umowy w sposób wadliwy lub niezupełny, w szczególności jeżeli w związku z tym zajdzie konieczność wykonania robót budowlanych dodatkowych na podstawie projektu będącego przedmiotem niniejszej umowy – robót dodatkowych, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 20% wartości robót budowlanych”. Sformułowana w ten sposób kara umowna jest niewspółmierna i nieadekwatna do przedmiotu zamówienia, a ponadto ogólnikowość przesłanek wskazanych do jej zastosowania jest trudna do zaakceptowania z punktu widzenia potencjalnego ryzyka jej naliczenia. Co więcej potencjalna dotkliwość tak sformułowanej kary jest tak wielka (roboty dodatkowe przy inwestycji w tej skali mogą być liczone w milionach złotych), iż Zamawiający nie będzie prawdopodobnie w stanie wyegzekwować od wykonawców dokumentacji zabezpieczeń na poczet takiej ewentualnej kary, ponieważ wykonawcy dokumentacji nie posiadają z reguły ani środków ani polis ubezpieczeniowych na tak wielkie kwoty.
Odpowiedź: Zamawiający zmienia zapisy Istotnych Postanowień Umownych w związku z powyższym pkt. 8.1.1). lit. e) zapytania ofertowego otrzymuje brzmienie:
„w przypadku wykonania przedmiotu umowy w sposób wadliwy lub niezupełny, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 20% wartości umowy.”
Treść pytania 4.: Zważywszy, że zamówienie, będące przedmiotem zapytania, obejmuje zarówno opracowanie dokumentacji aplikacyjnej o dofinansowanie (w terminie do 23.12.2022 r.), jak też późniejsze wsparcie Inwestora w procedurze NFOŚiGW do momentu zawarcia umowy o dofinansowanie (co, mając na uwadze doświadczenia z procedurami oceny tego typu projektów przez NFOŚiGW, będzie prawdopodobnie trwało kilka lub nawet kilkanaście miesięcy), prosimy o potwierdzenie, że rozliczenie 100% płatności w ramach umowy zostanie dokonane po opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej (zważywszy, że kluczowa część pracy to opracowanie dokumentacji, a udział w procedurze NFOŚiGW jest już znacznie mniej pracochłonny). W innym wypadku (jeśli rozliczenie miałoby nie nastąpić w 100% po opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej) prosimy o sprecyzowania jaka część (%) wynagrodzenia umownego będzie należna po opracowaniu dokumentacji, a jaka część (%) wynagrodzenia umownego będzie zatrzymana na poczet procedury oceny dokumentacji przez NFOŚiGW. "
Odpowiedź: Rozliczenie płatności w ramach umowy zostanie dokonane w 100% po opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej.
Załączniki do odpowiedzi: |
15.11.2022 |
Załączniki
Dodatkowe informacje
Warunki korzystania z platformy
- Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
- Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
- Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade, zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
- Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.