progress_icon

Data założenia postępowania: 2023-09-28

Gmina Miasto Włocławek

Zielony Rynek 11/13

87-800 Włocławek

NIP: 8883031255

www.wloclawek.pl

Osoba kontaktowa:

Ewa Wesołowska

tel:

e-mail: ewesolowska@um.wloclawek.pl

Ochrona fizyczna obiektów (dozór) i mienia Urzędu Miasta Włocławek, monitoring lokalnego systemu alarmowego

POSTĘPOWANIE NR Z42/55134

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: BZP.271.37.2023

Rodzaj zamówienia: Usługi

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest ochrona fizyczna obiektów (dozór) i mienia Urzędu Miasta Włocławek oraz monitoring lokalnego systemu alarmowego zainstalowanego w Archiwum zakładowym mieszczącym się przy ul. Ptasiej 2a. W zakres zadania wchodzi:
I. Ochrona fizyczna obiektów (dozór) i mienia Urzędu Miasta Włocławek, polegająca na świadczeniu usługi w zakresie ochrony fizycznej obiektów (dozór) i mienia Urzędu Miasta Włocławek poprzez bezpośrednią ochronę fizyczną, sprawowaną zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, czterech obiektów/posterunków Urzędu Miasta Włocławek zlokalizowanych we Włocławku przy:
- Zielonym Rynku 11/13 – posterunek dwuosobowy.
- ul. Kościuszki 12 – posterunek jednoosobowy,
- ul. 3 Maja 22 – posterunek jednoosobowy.
UWAGA:
Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lokalizacji posterunków, a także liczebności osób na danym posterunku, z zastrzeżeniem zachowania stałej ilości osób łącznie na wszystkich posterunkach (cztery osoby) oraz bez zmiany wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy.
Zamawiający zobowiązany jest w terminie nie krótszym 14 dni kalendarzowych przed dniem planowanej zmiany do złożenia Wykonawcy oświadczenia o planowanej zmianie.
Usługa wykonywana będzie w dniach i w godzinach wskazanych poniżej:
- poniedziałki, środy, czwartki – w godz. 15:30-7:30;
- wtorki – w godz. 17:00-7:30;
- piątki – w godz. 14:00-7:30;
- soboty, niedziele oraz inne dni wolne od pracy (święta) całodobowo, w godz. 7:30-7:30.
Pracownicy Wykonawcy zobowiązani są stawić się w obiektach Zamawiającego min. 15 minut przed rozpoczęciem świadczenia usługi.
Dopuszcza się zmiany czasu rozpoczęcia i zakończenia ochrony w przypadku zmiany w organizacji pracy urzędu.
W celu zabezpieczenia mienia przed próbami dewastacji, uszkodzenia, bądź kradzieży, w tym w wyniku włamania z zewnątrz jak i wewnątrz ochranianych budynków, w celu ochrony w sytuacjach szczególnego zagrożenia życia i zdrowia osób przebywających na terenie chronionych obiektów do obowiązków pracowników ochrony należeć będzie między innymi:
- podejmowanie działań interwencyjnych w przypadku stwierdzenia zakłóceń porządku na terenie chronionych obiektów,
- dokonywanie obchodów obiektów/posterunków, co najmniej raz na 2 godziny zwracając szczególną uwagę na zabezpieczenie przed pożarem i zalaniem pomieszczeń,
- ochrona obiektów oraz mienia Zamawiającego w szczególności przed: rabunkiem, włamaniem, zalaniem, pożarem, napadem, kradzieżą, dewastacją, uszkodzeniem oraz przeciwdziałanie powstawaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń,
- w sytuacjach szczególnego zagrożenia – ścisła współpraca ze służbami publicznymi: Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską itp.,
- niezwłoczne powiadomienie Policji oraz pracowników Referatu Obsługi Urzędu o wszelkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na zagrożenie bezpieczeństwa osób i mienia na terenie obiektu, w tym:
- o zagrożeniu podłożenia ładunku wybuchowego,
- o zagrożeniu terrorystycznym,
- o zagrożeniu chemicznym, biologicznym,
- o zaistniałych czynach przestępczych, aktach przemocy, aktach wandalizmu,
- w razie pożaru w obiekcie, natychmiastowe powiadomienie Straży Pożarnej, Policji i pracowników Referatu Obsługi Urzędu oraz wzmożenie czujności w celu uniemożliwienia zaboru mienia przez osoby postronne działające pod pozorem niesienia pomocy,
- pomoc w sprawie ewakuacji osób przebywających w budynku w przypadku wystąpienia zagrożenia zdrowia lub życia osób przebywających na terenie obiektu,
- udostępnianie pomieszczeń urzędu po godzinach pracy urzędu oraz w dni wolne od pracy na podstawie zezwolenia pisemnego oraz prowadzenie stosownej ich ewidencji (z podaniem imienia i nazwiska osoby, godziny wejścia i wyjścia, kluczy, jakie zostały tej osobie udostępnione oraz wszelkich spostrzeżeń i uwag),
- przyjmowanie i wydawanie kluczy pracownikom Urzędu oraz personelowi sprzątającemu, w tym wpisywanie godzi zdania kluczy przez pracowników Urzędu i pracowników personelu sprzątającego odpowiednio w Ewidencji kluczy pobranych i zdanych lub Ewidencji kluczy dla personelu sprzątającego,
- przekazywanie obiektów po zakończeniu każdej zmiany osobie kierującej ochroną obiektów Zamawiające-go,
- znajomość rozmieszczenia i umiejętność obsługi głównych wyłączników prądu, instalacji ppoż. oraz zaworów wodnych,
- wykonywanie innych zadań związanych z bezpieczeństwem obiektów, zleconych przez Zamawiającego,
- załączanie i rozbrajanie lokalnego systemu alarmowego,
- prowadzenie „książki raportów ze służby”, której zapisy będą obejmować:
- obsadę personalną pracowników ochrony na zmianie,
- czas ich pracy,
- zwięzły opis zaistniałych wydarzeń w toku służby,
- fakt przeprowadzenia kontroli przez upoważnione osoby ze strony Wykonawcy lub ze strony Zamawiającego.
Zapis kontroli ma odzwierciedlać zagadnienia poddane sprawdzeniu, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wnioski, jakie działania podjęto celem ich usunięcia.
- ochrona obiektów, pomieszczeń i urządzeń Zamawiającego przed dostępem do nich osób nieuprawnionych,
- stosowanie wewnętrznych procedur funkcjonujących u Zamawiającego,
- sprawdzanie pomieszczeń po wyjściu personelu sprzątającego, w tym w szczególności: zamknięcie okien, zgaszenie świateł, zamknięcie drzwi, dokręcenie kranów,
- bezzwłoczne powiadamianie organów ścigania, innych służb oraz Zamawiającego o czynach przestępczych zaistniałych na terenie należącym do Zamawiającego oraz zabezpieczenie miejsca ich popełnienia do czasu przybycia odpowiednich organów i służb,
- otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych, w ustalonych godzinach, do ochranianych obiektów,
- składanie pracownikom Referatu Obsługi Urzędu ustnych, bieżących raportów dotyczących zdarzeń i incydentów zaistniałych podczas pełnienia służby.
Wymagania szczegółowe:
1) Pracownicy Wykonawcy, wykonujący obowiązki na poszczególnych obiektach/posterunkach, muszą być zatrudnieni przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę oraz posiadać co najmniej roczne do-świadczenie w dozorowaniu obiektów.
2) Wykonawca, najpóźniej w dniu podpisania umowy, wskaże Zamawiającemu listę pracowników, którzy będą kierować ochroną obiektów i wykonywać zadania ochrony fizycznej. Ewentualne zastępstwo lub zmiana pracownika, wymaga pisemnego powiadomienia Zamawiającego, co jest warunkiem dopuszczenia przez Zamawiającego pracownika Wykonawcy do wykonywania umowy.
3) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić Zamawiającemu przez 7 dni w tygodniu stały kontakt telefoniczny z pracownikiem Wykonawcy odpowiedzialnym za realizację umowy.
4) Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć pracowników ochrony w jednolite umundurowanie, identyfikatory imienne, środki łączności bezprzewodowej, przyciski antynapadowe połączone z centrum monitorowania Wykonawcy (w ramach własnej częstotliwości radiowej). Zamawiający pozostawia Wykonawcy swobodę w doborze pozostałego wyposażenia technicznego oraz stosowania środków przymusu bezpośredniego w ramach obowiązujących przepisów prawnych.
5) Wykonawca zobowiązany jest do kontroli oraz natychmiastowej reakcji i zabezpieczenia stanowiska ochro-ny – w nieprzekraczalnym czasie do 20 minut – w szczególności przypadku:
- braku obsady stanowiska ochrony,
- rażących uchybień podczas pełnienia dyżuru przez pracownika ochrony,
- stwierdzeniu niedyspozycji pracownika ochrony.
6) Wykonawca zobowiązany jest do posiadania co najmniej 1 grupy interwencyjnej – GI, działającej na terenie administracyjnym miasta Włocławek, (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji) do wsparcia pracowników ochrony na poszczególnych obiektach/posterunkach. Czas dojazdu od chwili wezwania do danego ochranianego obiektu Zamawiającego nie może przekroczyć czasu reakcji grupy interwencyjnej zadeklarowanego w formularzu ofertowym, z zastrzeżeniem, że maksymalny czas reakcji wynosi 15 minut od powiadomienia / zaalarmowania Wykonawcy do przyjazdu grupy interwencyjnej na miejsce interwencji. Grupa interwencyjna, to co najmniej dwóch pracowników ochrony, którzy po uzyskaniu informacji o zagrożeniu chronionych osób lub mienia Zamawiającego, udają się na teren obiektu Zamawiającego w celu realizacji zadań ochrony osób lub mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia łączności pomiędzy pracownikami ochrony a mobilnymi grupami interwencyjnymi. Za-mawiający zastrzega sobie prawo kontroli działalności grupy interwencyjnej poprzez wezwanie grupy raz na kwartał bez ponoszenia skutków finansowych.
7) W razie stwierdzenia w szczególności: awarii sieci energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej, centralne-go ogrzewania, telefonicznej, dźwigów osobowych, pożaru, zalania, włamania, kradzieży, obowiązkiem Wykonawcy jest niezwłoczne powiadomienie odpowiednich służb oraz Zamawiającego.
8) Wykonawca zobowiązany jest najpóźniej w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy, opracować a następnie przedłożyć do akceptacji Zamawiającemu „Regulamin wykonywania ochrony osób i mienia obiektów Urzędu”.
II. Monitoring lokalnego systemu alarmowego zainstalowanego w Archiwum zakładowym mieszczącym się przy ul. Ptasiej 2a, polegający na monitorowaniu sygnałów z lokalnego systemu alarmowego (LSA) zainstalowanego w Archiwum zakładowym Urzędu Miasta Włocławek mieszczącym się we Włocławku przy ul. Ptasiej 2a, w szczególności poprzez:
- przyjmowanie i rejestrację sygnałów z LSA (z instalacji alarmowej i instalacji sygnalizacji pożaru) przez całą dobę, drogą radiową lub przez łącze GSM/GPRS,
- telefoniczne powiadamianie wyznaczonych przez Zamawiającego osób, służb, serwisu oraz w uzasadnionych sytuacjach – Straży Pożarnej, Policji, potwierdzonych interwencją grup interwencyjnych,
- kontrolę załączeń i wyłączeń LSA – powiadamianie o braku załączenia LSA nastąpi po 15 minutach od godzin włączenia LSA określonych przez Zamawiającego,
- zapewnienie gotowości do działań ochronnych grupy interwencyjnej i kierowanie jej na miejsce zdarzenia z zadaniami:
- przerwania działalności przestępczej,
- podjęcia, w miarę możliwości, działań zmierzających do ujęcia sprawców,
- fizycznej ochrony obiektu, bez wchodzenia na jego teren do czasu przybycia właściciela/użytkownika lub osoby przez niego upoważnionej oraz Policji,
Podjęcie czynnych działań ochronnych powinno nastąpić natychmiast po uzyskaniu sygnału z LSA o alarmie. Czas dojazdu od chwili wezwania do danego ochranianego obiektu Zamawiającego nie może przekroczyć czasu reakcji grupy interwencyjnej zadeklarowanego w formularzu ofertowym, z zastrzeżeniem, że maksymalny czas reakcji wynosi 15 minut od powiadomienia / zaalarmowania Wykonawcy do przyjazdu grupy interwencyjnej na miejsce interwencji. Grupa interwencyjna, to co najmniej dwóch pracowników ochrony, którzy po uzyskaniu informacji o zagrożeniu chronionych osób lub mienia Zamawiającego, udają się na teren obiektu przy ul. Ptasiej 2a w celu realizacji zadań ochrony osób lub mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej. Nadajnik do przekazywania sygnałów z LSA dostarcza Wykonawca. Podłączenia nadajnika do LSA dokona podmiot/osoba wskazany lub zaakceptowany przez Zamawiającego.
III. Prace konserwacyjne i przeglądy okresowe
W przypadku prowadzenia czynności konserwacyjnych i okresowych przeglądów technicznych instalacji sygnalizacji pożaru lub instalacji alarmowych, Zamawiający zawiadamia dyżurnego stacji monitorowania Wykonawcy o prowadzeniu powyższych prac (należy wskazać datę i prognozowane godziny rozpoczęcia i zakończenia prac serwisowych) oraz o możliwości wystąpienia w czasie prac serwisowych, wywołanych „fałszywie” sygnałów/alarmów o wystąpieniu pożaru, które nie wymagają powiadomienia Straży Pożarnej, Policji, wyznaczonych przez Zamawiającego osób oraz kierowania na miejsce grupy interwencyjnej.
Zgłoszenia o rozpoczęciu i zakończeniu czynności konserwacyjnych i okresowych przeglądów technicznych może dokonać tylko pracownik Zamawiającego, autoryzując się hasłem.




Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...