progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-09-24

Gmina Miasto Włocławek

Zielony Rynek 11/13

87-800 Włocławek

NIP: 8883031255

www.wloclawek.pl

Osoba kontaktowa:

Ewa Wesołowska

tel:

e-mail: ewesolowska@um.wloclawek.pl

„Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku - dokumentacja”.

POSTĘPOWANIE NR Z56/55134

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: IZ.ZP.271.1.2024

Rodzaj zamówienia: Usługi

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do opracowania opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane – zgodnie z art. 99-102 Ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) – w postaci pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych zadania inwestycyjnego.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania wszelkich niezbędnych uzgodnień, zezwoleń, decyzji i opinii dotyczących formalnego przygotowania inwestycji, celem umożliwienia Zamawiającemu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę/ zgłoszenia robót budowlanych oraz innych umożliwiających prawidłowe przygotowanie, wykonanie i rozliczenie zadania inwestycyjnego.
Inwestycja obejmuje budynek Szkoły Podstawowej nr 2, mieszczący się przy ulicy Żwirowej 47 we Włocławku (87-800) o powierzchni: 8304,50 m2:
Teren inwestycji obejmuje budynek Szkoły, będący własnością Gminy Miasto Włocławek, zlokalizowany na działce nr 24/5 KM 111/1, 1111 obręb Włocławek, będący w trwałym zarządzie Szkoły Podstawowej nr 2.
Dla terenu nie obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.
Dla budynku Szkoły Podstawowej nr 2 została sporządzona podstawowa inwentaryzacja budowlana.
Dla budynku Szkoły Podstawowej nr 2 opracowany został audyt energetyczny, stanowiący podstawę do planowania robót termomodernizacyjnych w obiekcie.
Uwaga: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej będzie podzielone na 2 Etapy:
1) w wersji papierowej:
Etap I będzie zawierał:
• ekspertyzę techniczną stropów pod kątem nośności dla potrzeb fotowoltaiki – 2 egz.,
• projekt zagospodarowania terenu – 6 egz.,
• projekt architektoniczno-budowlany – 6 egz.,
• szacunkowe zestawienie kosztów wszystkich branży dla celów wystąpienia o dofinansowanie zadania – 2 egz.,
Etap II będzie zawierał:
• wielobranżowy projekt wykonawczy – 4 egz.,
• wielobranżowy projekt techniczny – 4 egz.,
• kosztorysy inwestorskie dla każdej z branż i zbiorcze zestawienie kosztów w podziale na koszty kwalifikowane i niekwalifikowane – 2 egz.,
• przedmiar robót w podziale na koszty kwalifikowane i niekwalifikowane – po 2 egz.,
• szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót wszystkich branż opracowane dla zakresu występującym w zleconej dokumentacji projektowo-kosztorysowej – 3 egz.,
• komplet odrębnych uzgodnień z zarządcami urządzeń i sieci oraz ostateczne pozwolenia, udogodnienia, oświadczenia, umowy i decyzje niezbędne do rozpoczęcia robót budowlanych jeżeli wymagają tego obowiązujące przepisy.
2) w wersji elektronicznej:
- każde ww. opracowanie musi być dostarczone w wersji elektronicznej, w ogólnie dostępnym formacie (rysunki w formacie pdf i dwg, opracowania tekstowe w formatach doc i pdf) zapisane na płytach CD/DVD, z częścią kosztorysową w oddzielnym pliku.
Kosztorys inwestorski należy wykonać w podziale na roboty kwalifikowane, związane bezpośrednio z termomodernizacją budynku oraz roboty pozostałe.
Jako koszt kwalifikowany należy ująć również roboty towarzyszące w zakresie wymuszonym termomodernizacją.
Ogólny wykaz robót jakie należy ująć w dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla każdego z zadań, uszczegółowiony w audycie energetycznym:
1. Roboty kwalifikowane do robót termomodernizacyjnych
• Ekspertyza techniczna stropów pod kątem nośności dla potrzeb fotowoltaiki.
• Wymiana stolarki okiennej.
• Wymiana stolarki drzwiowej.
• Docieplenie ścian zewnętrznych budynków.
• Modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej w budynku polegająca na montażu nowego źródła ciepła
– powietrznej pompy ciepła z zasobnikiem cwu, montażu zaworów termostatycznych z ograniczeniem czasu pracy instalacji, zaprojektowanie nowej instalacji wewnętrznej oraz wykonanie poprawnej izolacji przewodów.
• Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania: montaż nowego źródła ciepła – powietrznej pompy ciepła klasy A++, montażu nowej centralnej instalacji c.o. (elementy grzejne, zawory regulacyjne i termostatyczne), wykonanie poprawnej izolacji przewodów oraz wykonanie regulacji instalacji po modernizacji budynku i montażu systemu zarządzania energią.
• Termomodernizacja dachu: naprawa pokrycia dachowego na całym budynku.
• Montaż nowych źródeł oświetlenia w postaci LED oraz wykonanie w rozdzielniach odpowiednich zabezpieczeń nadprądowych, różnicowoprądowych oraz przeciwprzepięciowych (celem prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa technicznego oświetlenia po modernizacji). Kompensacja mocy biernej.
• Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy nie przekraczającej 50 kWp.
• Wymiana instalacji zimnej wody i kanalizacji sanitarnej, pionów i leżaków wod.-kan.
2. Dodatkowo należy uwzględnić roboty remontowe, niekwalifikowane do robót termomodernizacyjnych. Są to:
• Wymiana podłóg na dwóch piętrach oraz w kilku pomieszczeniach z posadzką z płytek PCV.
• Remont szatni szkolnej (wykonanie nowych bezpiecznych boksów, wymiana haczyków odzieżowych).
• Remont toalet uczniowskich (toalety są przestarzałe technicznie; kabiny są zdewastowane; stwierdza się liczne ubytki płytek; instalacja wodno- kanalizacyjna, piony, leżaki do wymiany).
• Remont schodów wejściowych do szkoły od strony kuchni szkolnej.
• Remont bądź modernizacja wejścia od strony obiektów sportowych.
• Remont głównego wejścia do szkoły z wykonaniem podjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz modernizacja nawierzchni przed szkołą (obecnie są płyty pozapadane płyty betonowe, które nie stanowią gładkiej, jednolitej powierzchni).
• Remont nawierzchni placu szkolnego (obecnie są płyty pozapadane płyty betonowe, które nie stanowią gładkiej, jednolitej powierzchni).
• Roboty naprawcze po termomodernizacji: naprawy oraz malowanie pomieszczeń, w których dokonano wymiany instalacji wewnętrznych.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia z należyta starannością oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności:
• ustawą z dnia z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.),
• Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725 ze zm.),
• Ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. z 2023 r. poz. 2496 ze zm.),
• Rozporządzeniem delegowanym Komisji (UE) 2021/2139 z dnia 4 czerwca 2021 r. uzupełniającym rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 poprzez ustanowienie technicznych kryteriów kwalifikacji służących określeniu warunków, na jakich dana działalność gospodarcza kwalifikuje się jako wnosząca istotny wkład w łagodzenie zmian klimatu lub w adaptację do zmian klimatu, a także określeniu, czy ta działalność gospodarcza nie wyrządza poważnych szkód względem żadnego z pozostałych celów środowiskowych,
• Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. „W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” (Dz. U. z 2022 r. poz.1225 ze zm.),
• Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 ze zm.),
• Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 poz. 2454),
• Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 poz. 2458),
• Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003 Nr 120, poz. 1126),
• Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 września 2021 r. w sprawie uzgadniania projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego oraz projektu urządzenia przeciwpożarowego pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej (Dz.U. z 2023 r. poz. 1563 ze zm.),
• innymi ustawami i rozporządzeniami, przepisami techniczno-budowlanymi, Polskimi normami, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
Okres rękojmi i gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia - zgodnie z ofertą przedstawioną przez Wykonawcę ale nie mniej, niż 60 miesięcy od daty podpisania protokołu końcowego (maksymalnie 72 miesiące).
UWAGA:
W wyniku wykonania prac projektowych dla w/w zadania inwestycyjnego powinna powstać kompletna dokumentacja projektowo – kosztorysowa wraz z opiniami, uzgodnieniami i decyzjami wymaganymi prawem, umożliwiająca Zamawiającemu uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót budowlanych.
W przypadku konieczności uzyskania innych niż załączone do wniosku, niezbędnych do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej materiałów, tj. mapy do celów projektowych, warunków, opracowań, pozwoleń, operatów, uzgodnień, opinii, ekspertyz, zatwierdzeń, dodatkowych aktualizacji i rozszerzenia materiałów koniecznych do realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest je opracować i pozyskać na własny koszt.




Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.