progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-04-12

Gmina Miasto Włocławek

Zielony Rynek 11/13

87-800 Włocławek

NIP: 8883031255

www.wloclawek.pl

Osoba kontaktowa:

Dominik Cielikiewicz

tel:

e-mail: dcieslikiewicz@um.wloclawek.pl

Nowoczesna infrastruktura rowerowa: zapewnienie ciągłości infrastruktury rowerowej

POSTĘPOWANIE NR Z14/13079

Tryb postępowania: -

Znak sprawy: -

Przedmiot zamówienia:

Opis przedmiotu zamówienia

1.1 PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

1.1.1 Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie i uzgodnienie projektów stałej organizacji ruchu oraz w wybranych przypadkach, opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania
i odbioru robót budowlanych w ramach zadania:„Nowoczesna infrastruktura rowerowa: zapewnienie ciągłości infrastruktury rowerowej”.

1.1.2 Zasadniczym celem zamówienia jest dokonanie zmian organizacji ruchu oraz wykonanie drobnych prac budowlanych, które pozwolą na kontynuację ruchu rowerowego w ramach wyznaczonych ciągów komunikacyjnych.

1.1.3 Zakres przedmiotowy zamówienia podzielono na 7 części. Wykonawca składa oferty w każdej z części lub dla wybranych części zamówienia oddzielnie.

1.1.4 Kryterium wybory najkorzystniejszej oferty: cena: 100%.

1.1.5 Termin wykonania części I – VI: 100 dni od daty podpisania umowy; części VII: 220 dni od daty podpisania umowy.

1.1.6 Termin składania ofert: 29 kwietnia 2022 r. do godz. 9:00.

1.2 WYMOGI OGÓLNE (DLA WSZYSTKICH CZĘŚCI)

1.2.1 Wykonawca przedstawi Zamawiającemu wstępne założenia prac na spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w terminie do 14 dni od daty zawarcia umowy. Spotkanie może odbyć się w formule on-line. Spotkanie ma na celu wskazanie wstępnie zidentyfikowanych obszarów problemowych.

1.2.2 Dokumentację należy opracować zgodnie i w oparciu o obowiązujące akty prawne, normy, normatywy i wytyczne projektowe, w szczególności:

1.2.2.1 Sporządzona dokumentacja musi być dostosowana do wymogów Standardów mobilności indywidualnej i infrastruktury rowerowejprzyjętych i wprowadzonych do stosowania Zarządzeniem nr 101/2020 Prezydenta Miasta Włocławek.

1.2.2.2 Wykonawca będzie stosował się do wytycznych projektowania infrastruktury dla rowerów WR-D-42-2 oraz WR-D-42-3.

1.2.2.3 Wykonawca uwzględni w pracach standardy Ministerstwa Infrastruktury wypracowane w ramach „Wytycznych bezpiecznego ruchu rowerowego”, „Katalogu przykładowych rozwiązań infrastruktury dla rowerzystów”[1].

1.2.2.4 Rekomenduje się także zapoznanie Wykonawcy z dobrymi praktykami w zakresie projektowania spójnej infrastruktury rowerowej wynikającymi „Standardów projektowych i wykonawczych dla infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego (2021)” i „Wytycznych i rekomendacji w zakresie standardów budowy infrastruktury rowerowej dla samorządów i zarządców dróg Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia-Sopot”[2].

1.2.2.5 We wszystkich projektach Wykonawca uwzględni podstawowe zasady projektowania tras rowerowych CROW tj. zasada spójności, bezpośredniości, wygody, bezpieczeństwa oraz atrakcyjności.

1.2.3 Tam, gdzie konieczne jest projektowanie działań budowlanych, uwzględnione powinno zostać zastosowanie nawierzchni bitumicznych. Na zjazdach i skrzyżowaniach należy założyć zachowanie ciągłości nawierzchni (brak krawężników poprzecznych) i niwelety dróg dla rowerów.

1.2.4 Wykonawca zaproponuje w analizowanych lokalizacjach zastosowanie wylewki z masy bitumicznej mające na celu minimalizację wysokości krawężników oraz zaprojektuje proces wykonawczy wylewek (jeśli dotyczy), z uwzględnieniem istniejącego systemu odwodnienia jezdni.

1.2.5 W ramach dokumentacji dla wszystkich części przedmiotu zamówienia należy zastosować grubowarstwowe oznakowanie poziome, w ramach przejazdów przez istniejące skrzyżowania należy zaś zastosować oznakowanie poziome w kolorze czerwonym.

1.2.6 W trakcie projektowania należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie kolizji z istniejąca zielenią, a w tym minimalizowania potrzeby wycinek drzew i krzewów oraz projektowania infrastruktury tak, aby minimalizować prowadzenie prac ziemnych. W przypadku konieczności zastosowania tych prac należy jak w najmniejszym stopniu ingerować w strefę korzeniową drzew.

1.2.7 Rozwiązania projektowe przyjęte dla ruchu pieszego muszą odpowiadać wymogom ruchu osób niepełnosprawnych w ramach zasad uniwersalnego projektowania.

1.2.8 W toku przygotowania dokumentacji Wykonawca uwzględni realizowane prace inwestycyjne oraz istniejącą dokumentację projektową w zakresie możliwych kolizji z projektowanymi rozwiązaniami. Zamawiający dysponuje danymi na temat prac inwestycyjnych i projektowych wymagających powiązania z projektowaną w ramach niniejszego zamówienia infrastrukturą.

1.2.9 W przypadku wprowadzenia zmian organizacji ruchu na skrzyżowaniach objętych sygnalizacją świetlną, Wykonawca przeanalizuje istniejący program sygnalizacji. W przypadku konieczności dostosowania programu do zmienionej organizacji ruchu Wykonawca przygotuje projekt jego zmiany i skonsultuje projekt z zarządcą danej drogi.

1.3 CZĘŚĆ I: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 1”

1.3.1 Utworzenie projektu oznakowania ciągu pieszo-rowerowego lub innego rozwiązania niewymagającego budowy drogi dla rowerów zapewniającego spójność infrastruktury rowerowej w ciągu ul. Kaliskiej na odcinku od drogi dla rowerów przy ul. Węglowej i Kaliskiej do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej wraz z oznakowaniem P-27 na jezdni ul. Kaliskiej w pobliżu skrzyżowań z ul. Węglową i ul. Spółdzielczą.

1.3.2 Utworzenie projektu stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kaliskiej / Polskiej Organizacji Wojskowej / al. Stefana Okrzei, którego celem jest umożliwienie kontynuacji jazdy rowerzystów w osi ul. Kaliska – ul. Polskiej Organizacji Wojskowej.

1.3.2.1 Wykonawca uwzględni potrzebę zapewnienia możliwości lewoskrętu z drogi dla rowerów wzdłuż ul. Stefana Okrzei (od strony południowej) w ul. Polskiej Organizacji Wojskowej poprzez np. odpowiednio zaprojektowane śluzy rowerowe.

1.3.3 Utworzenie projektu stałej organizacji ruchu na pl. Wolności w celu zapewnienia ciągłości ruchu rowerowego w osi ul. Polskiej Organizacji Wojskowej – 3 Maja tj. co najmniej trzy przejazdy rowerowe (preferowana formuła połączenia znaku poziomego P-10 i P-11) wraz odpowiednim powiązaniem z istniejącą infrastrukturą rowerową w ciągu ulic Polskiej Organizacji Wojskowej i 3 Maja.

1.3.4 Zaprojektowane rozwiązania mają pozwalać na zgodne z prawem poruszanie się rowerem we wszystkich możliwych kierunkach przez teren placu. od ul. 3 Maja do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i, o ile to możliwe, powinny dotyczyć działań, które nie wymagają interwencji inwestycyjnej w nawierzchnię placu.

1.3.5 Utworzenie projektu stałej organizacji ruchu na ul. Długiej (od ul. Wiejskiej do ul. Kaliskiej) w celu utworzenia kontrapasa rowerowego w kierunku ul. Wiejskiej, z przeniesieniem parkowania równoległego bliżej osi jezdni oraz wykonania oznakowania P-27 w kierunku ul. Kaliskiej i zapewnienia połączenia infrastruktury z ul. Kaliską.

1.3.6 Dopuszcza się zaproponowanie niewielkich działań inwestycyjnych w postaci wykonania wylewek bitumicznych czy dostosowania wysokości krawężników. Jeśli Wykonawca uzna takie działania za niezbędne, przygotuje niezbędne projekty wykonawcze.

1.3.7 Utworzenie projektu stałej organizacji ruchu w celu utworzenia kontrapasa rowerowego w kierunku pl. Wolności na całej długości ul. Kościuszki (od ul. Okrzei do Placu Wolności) wraz z powiązaniem go (np. poprzez ciąg-pieszo rowerowy)
z projektowanym przejazdem rowerowym na Placu Wolności w osi ul. Polskiej Organizacji Wojskowej.


1.4 CZĘŚĆ II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 3”

1.4.1 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na ul. Łęgskiej i Tumskiej na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ogniowej poprzez wprowadzenie kontraruchu rowerowego w kierunku ul. 3 Maja z uwzględnieniem potrzeby wizualnego wskazania zmiany organizacji ruchu poprzez wprowadzenie oznakowania pionowego i poziomego.

1.4.2 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Łęgskiej i Ogniowej wraz ze śluzami rowerowymi na wszystkich wlotach, z uwzględnieniem potrzeby wypracowania rozwiązań na rzecz bezpiecznego lewoskrętu w ruchu rowerowym z ul. Ogniowej w ul. Łęgską.

1.4.3 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na ul. Łęgskiej na odcinku od ul. Ogniowej do ul. Okrężnej – oznakowanie P-27.

1.4.4 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu oraz niezbędnych działań inwestycyjnych na skrzyżowaniu ul. Okrężnej i Łęgskiej w celu zapewnienia możliwości płynnej kontynuacji ruchu drogą dla rowerów na ul. Łęgskiej.

1.4.4.1 Wykonawca wykona dokumentację techniczną dla wylewki bitumicznej w celu włączenia ruchu rowerowego z ul. Łęgskiej od strony istniejącej drogi dla rowerów w ciągu ul. Ogniowej wraz z dostosowaniem wysokości krawężników po stronie południowej skrzyżowania oraz analogicznie, zaprojektuje rozwiązanie, które pozwoli na bezpieczne włączenie się do ruchu z drogi dla rowerów na ul. Łęgskiej (odcinek Okrężna-Składowa) w ul. Łęgską na odcinku w kierunku ul. Ogniowej. Wymaga to zaprojektowania działań na rzecz likwidacji miejsca postojowego przed adresem Łęgska 16 (działki 480-2 i 492-48/2) oraz zaprojektowania rozwiązania (np. kwietnik, separator), które oddzieli przestrzeń parkingową od toru ruchu rowerzystów.

1.5 CZĘŚĆ III: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 4: ETAP 1”

1.5.1 Opracowanie dokumentacji projektowej dla utworzenie czwartego wlotu ronda u zbiegu ul. Bukowej/Kraszewskiego dla ruchu rowerowego z drogi dla rowerów przy ul. Kraszewskiego wraz z projektem niezbędnych zmian w organizacji ruchu na rondzie.

1.5.2 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na ul. Kraszewskiego od ul. Traugutta do ul. Świętego Antoniego – wprowadzenie kontraruchu z krótkimi odcinkami kontrapasów na wlotach skrzyżowań oraz zaprojektowanie powiązania drogi dla rowerów na ul. Kraszewskiego (odcinek Traugutta-Bukowa) z kontrapasami.

1.5.3 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na ul. Traugutta w pobliżu ul. Kraszewskiego (odcinek Bukowa-Jagiellońska) w celu uspokojenia ruchu samochodów w pobliżu planowanego przejazdu dla rowerów – parkowanie naprzemienne oraz/lub instalacje fizycznie wymuszające zmianę toru ruchu pojazdów na ul. Traugutta.

1.5.4 Opracowanie zmian w organizacji ruchu i projektu budowlanego wlotu skrzyżowania ul. Kraszewskiego/Świętego Antoniego od strony ulicy Bojańczyka w celu zapewnienia możliwości kontynuacji ruchu rowerów w osi ul. Kraszewskiego z uwzględnieniem oznakowania C-16 z tabliczką T-22 informującą o dopuszczeniu ruchu rowerowego w osi ul. Kraszewskiego na odcinku Św. Antoniego – Bojańczyka.

1.5.5 Zaprojektowanie przejazdu dla rowerów przez ul. Bojańczyka w osi ulicy Kraszewskiego (preferowana formuła połączenia znaku poziomego P10 i P-11) wraz projektem niezbędnej infrastruktury BRD mającej na celu uspokojenie (instalacje mające na celu zmianę toru ruchu pojazdów tzw. esowanie toru jazdy).

1.5.6 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na ul. Miedzianej (kontrapas lub kontraruch rowerowy) na odcinku od ul. Królewieckiej do parkingu przed Urzędem Miasta Włocławek (Skwer Imienia Marii i Lecha Kaczyńskich) oraz zaprojektowanie przejazdu dla rowerów w osi ulic Zduńska-Miedziana.

1.5.7 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na ul. Zduńskiej od pl. Wolności do ul. Królewieckiej (w celu umożliwienia legalnego ruchu rowerów w obu kierunkach) oraz zaprojektowanie przejazdu dla rowerów przez pl. Wolności (pierzeja wschodnia) w osi ul. Zduńskiej z uwzględnieniem instalacji zapewniających bezpieczeństwo ruchu drogowego na przejeździe.


1.6 CZĘŚĆ IV: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 5”

1.6.1 Opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu poprzez wprowadzenia kontrapasa dla rowerów na ul. Chmielnej na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Bukowej. Na pozostałym odcinku ul. Chmielnej (Stodólna-Jagiellońska i Bukowa-Chopina) uspokojenie ruchu oraz opracowanie dokumentacji dla stałej organizacji ruchu w postaci wymalowania znaków P-27 dla ruchu jednokierunkowego zgodnego z obecną organizacją ruchu. Zaprojektowanie oznakowania P-27 na ul. Ogniowej (odcinek Stodólna-Piłsudskiego) w obu kierunkach.

1.7 CZĘŚĆ V: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 6”

1.7.1 Opracowania dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego/Piwnej w celu zapewnienia możliwości prowadzenia ruchu rowerowego pomiędzy Przystanią Wodną i Parkiem im. H. Sienkiewicza z uwzględnieniem planowanego wdrożenia kontraruchu rowerowego na ul. Piwnej.

1.8 CZĘŚĆ VI: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA UL. POLNEJ”

1.8.1 Opracowania dokumentacji dla stałej organizacji ruchu na ul. Polnej i Stodólnej (odcinek od skrzyżowania Polna/Barska do skrzyżowania Stodólna/Chmielna) poprzez wprowadzenie pasów ruchu dla rowerów (lub pasa w jednym kierunku lub znaków P-27 tam, gdzie szerokość jezdni nie pozwala na wprowadzenie dwukierunkowych pasów dla rowerów) oraz wykonania śluz rowerowych na skrzyżowaniu Chmielna/Stodólna na wszystkich wlotach –– zgodnie z wytycznymi WR-D-42-3.

1.8.2 Na skrzyżowaniu Polna – Barska zachowanie ciągłości oznakowania dla ruchu rowerowego. Powiązanie pasów ruchu dla rowerów z istniejącą drogą dla rowerów w ciągu ul. Polnej (odcinek Barska-Zielna) poprzez zaprojektowanie śluzy rowerowej, która pozwoli na lewoskręt z przejazdu dla rowerów w osi ul. Barskiej w ul. Polną. Dopuszcza się likwidację pasa ruchu służącego do skrętu w lewo w ciągu ul. Polnej.

1.9 CZĘŚĆ VII: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 4, ETAP 2 – ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ WZDŁUŻ AL. KAZIMIERZA WIELKIEGO”

1. Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego (w trybie zgłoszenia) dla przebudowy al. Kazimierza Wielkiego polegającej na budowie drogi dla rowerów po jej południowej stronie: odcinek od przejazdu rowerowego przy ul. Leśnej (52.638934, 19.092896) do istniejącego odcinka drogi dla rowerów (52.639969, 19.103667) wraz z niestrzeżonym przejazdem kolejowo-drogowym dla rowerów (przejazd w poziomie szyn) przez tory bocznicowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o.W projekcie należy uwzględnić przejazd dla rowerów przez ul. Leśną w ciągu projektowanej drogi dla rowerów (patrz: Załącznik OPZ część VII.png). Drogę dla rowerów należy wytrasować w granicach następujących działek:

Id działek:

046401_1.1230.59

046401_1.1230.58

046401_1.1230.64

046401_1.1230.77

046401_1.1230.2

046401_1.1230.63

046401_1.1230.4/22

046401_1.1230.4/1

1.9.1 Wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej na potrzeby projektu.

1.9.2 Wykonanie projektu zabezpieczenia drzewostanu na czas trwania budowy, plan ew. wyrębu/wycinki, projekt nasadzeń zastępczych.

1.9.3 Uzgodnienie projektu budowy przejazdu kolejowo-drogowego zMiejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej sp. z o.o. Uzgodnienie wszelkich niezbędnych zmian dokumentacji z branży kolejowej w odniesieniu do bocznicy – w tym zmiany regulaminu bocznicy.

1.9.4 Projekt powinien minimalizować liczbę kolizji z przebiegającą w osi inwestycji siecią wodociągową i kanalizacyjną. Jeśli kolizje okażą się niemożliwe do usunięcia Wykonawca przygotuje projekty usunięcia kolizji.

1.9.5 Dokumentacja musi nawiązywać pod kątem technicznym i wizualnym do istniejących dróg dla rowerów, w szczególności zakłada się następujące parametry nawierzchni:

· Podbudowa z kruszywa łamanego gr. 10,0 cm;

· Warstwa ścieralna z mieszanki mineralno-asfaltowej gr. 4,0 cm, ułożona na warstwie profilowej z mieszanki mineralno-asfaltowej 75 kg/m2;

· Oznakowanie poziome grubowarstwowe z drobinkami fluorescencyjnymi;

· Szerokość nawierzchni 2,00 m.

1.9.6 Przyjęcie ostatecznego trasowania oraz wybór rozwiązań technologicznych należy uzgadniać z Wydziałem Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii oraz z Wydziałem Inwestycji w Urzędzie Miasta Włocławek.

1.9.7 Utworzenie przez Wykonawcę i przekazanie do skutecznego złożenia wniosków dla potrzeb:

1.9.7.1 Zgłoszenia właściwemu organowi zgodnie z art. 30 ust. 1 b ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.) Prawo budowlane zamiaru budowy / wykonania robót budowlanych oraz innych wniosków niezbędnych dla potrzeb uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

1.9.7.2 Uzyskania zatwierdzenia stałej organizacji ruchu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2017 r., poz. 784).

1.9.7.3 Dokumentacja powinna uwzględniać wszystkie elementy, w tym wszystkie wymagane uzgodnienia urzędowe i branżowe niezbędne do przygotowania przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego wymienionych w punkcie 1.9.4 wniosków, które pozwalają na uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód i decyzji.


Szczegółowy zakres i harmonogram prac

2

2.1 PRACE PRZYGOTOWAWCZE

2.1.1 Utworzenie harmonogramu działań oraz przyjęcie go przez Zamawiającego.

2.1.2 Pozyskanie przez Wykonawcę, we własnym zakresie i na własny koszt, wszelkich niezbędnych materiałów potrzebnych do opracowania dokumentacji (w tym map zasadniczych).

2.1.3 Inwentaryzacja terenowa wszystkich elementów architektonicznych oraz sieci uzbrojenia terenu stojących w kolizji z projektowanymi rozwiązaniami (np.: obiektów inżynierskich, latarni, wiat – w tym projektowanych do wymiany słupów sygnalizacji świetlnej, włazów, wpustów itp.), inwentaryzacja organizacji ruchu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do udziału w inwentaryzacji. Dokumentacja z inwentaryzacji powinna zostać przekazana Zamawiającemu i zawierać zdjęcia oraz plan sytuacyjny o skali adekwatnej do obszaru inwentaryzacji. Wykonawca powinien uzyskać od Zamawiającego akceptację dla przedstawionej inwentaryzacji przed przystąpieniem do prac projektowych.

2.1.4 Uzgodnienie z Zamawiającym listy prac i projektów inwestycyjnych wymagających dowiązania projektowanej infrastruktury.

2.1.5 Złożenie wniosków o uzyskanie informacji o zajęciach terenu, umowach, gwarancjach, wydanych decyzjach na przebudowę pasa drogowego, inwentaryzacji oznakowania do zarządców pasa drogowego (jeżeli dotyczy).

2.1.6 Przygotowanie pierwszej wersji planu sytuacyjnego (PS) zawierającego projektowane elementy oraz pełną informację na temat istniejących elementów w pasie drogowym w szczególności zwymiarowane elementy infrastruktury, sieci, zieleń, rozwiązania wysokościowe itp. Pierwsza wersja PS zostanie złożona do wstępnego zaopiniowania przez Zamawiającego w formie elektronicznej.

2.1.7 Uzgodnienie z Zamawiającym przyjętych rozwiązań technologicznych i założeń materiałowych.

2.1.8 Zamawiający przekaże Wykonawcy uwagi do pierwszej wersji PS w ciągu 7 dni roboczych od daty jej otrzymania.

2.1.9 Udzielanie wszelkich wyjaśnień w związku ze sporządzaną dokumentacją oraz ew. uzupełnianie dokumentacji.

2.2 PRACE PROJEKTOWE

1

2

2.1

2.2

2.2.1 Uzyskanie informacji o zajęciach terenu, umowach, gwarancjach, wydanych decyzjach na przebudowę pasa drogowego.

2.2.2 Złożenie planu sytuacyjnego do opinii:

2.2.2.1 Miejskiego Zarządu Infrastruktury Drogowej i Transportu,

2.2.2.2 Zarządców pasa drogowego (jeśli dotyczy).

2.2.3 Zgłoszenie wykonania prac geodezyjnych do Wydziału Geodezji i Kartografii dla potrzeb wykonania mapy do celów projektowych (jeżeli konieczność jej wykonania wynika z zakresu dokumentacji projektowej).

2.2.4 Uzyskanie z zarządcami drogi przekrojów oraz konstrukcji nawierzchni oraz przygotowanie niezbędnych projektów wszystkich innych branż (jeśli okaże się to niezbędne).

2.2.5 Wykonanie i zaopiniowanie projektów stałej organizacji ruchu zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz.U. z 2017 r., poz. 784).

2.2.6 Dokonanie niezbędnych uzgodnień branżowych z gestorami sieci uzbrojenia terenu zlokalizowanych na terenie objętym dokumentacją (w przypadku zidentyfikowania kolizji).

2.2.7 Uzgodnienie działań z Komisją Oceny Projektów Inwestycyjnych oraz (jeśli dotyczy) uzyskanie opinii do planowanych przesadzeń, wycinek i nasadzeń zieleni – od właściciela terenu oraz Miejskiego Zakładu Zieleni i Usług Komunalnych.

2.2.8 Przygotowanie wniosków o uzyskanie dysponowania terenem na cele budowlane oraz wniosków o wycinkę drzew i krzewów (jeśli dotyczy).

2.2.9 Przygotowanie projektu wykonawczego zawierającego plan sytuacyjny, profile podłużne oraz plan warstwicowy w obrębie przebudowywanych skrzyżowań (tarcza oraz wloty i wyloty ze skrzyżowania) (jeśli dotyczy).

2.2.10 Przygotowanie przez Wykonawcę materiałów pozwalających na dokonanie skutecznego zgłoszenia robót albo uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę, jeżeli w toku realizacji Umowy okaże się, że jest ono niezbędne.

2.2.11 Przygotowanie dokumentacji dla wykonawców:

2.2.11.1 Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) dla wszystkich branż,

2.2.11.2 Przedmiary robót - zestawienie planowanych robót w kolejności technologicznej ich wykonania, obliczenie i podanie ustalonych jednostek przedmiarowych, wskazanie podstaw (w oparciu o KNNR) do ustalenia szczegółowego opisu robót, sporządzone na podstawie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,

2.2.12 Kosztorys inwestorski.

2.2.13 Udzielanie wszelkich wyjaśnień w związku ze sporządzaną dokumentacją oraz ew. uzupełnienianie dokumentacji.

2.3 WYMAGANIA WOBEC DOKUMENTACJI

2.3.1 Dokumentacja projektowa powinna zawierać wszystkie niezbędne uzgodnienia i opinie wynikające z przyjętych rozwiązań oraz spełniać wymagania wynikające z przepisów szczególnych.

2.3.2 W skład dokumentacji wchodzą:

2.3.2.1 Mapa do celów projektowych – 2 egz.

2.3.2.2 Projekt stałej organizacji ruchu – w 2 egz., w tym egzemplarz zawierający oryginalne opinie i zatwierdzenie.

2.3.2.3 Projekt budowlany (jeśli dotyczy) – w 2 egz. w tym egzemplarz zawierający oryginalne opinie lub materiały do zgłoszenia robót budowlanych – 1 egz., w tym egzemplarz zawierający oryginalne opinie.

2.3.2.4 Projekty wykonawcze w podziale na branże (jeśli dotyczy) – w 2 egz.

2.3.2.5 Projekt ruchowy sygnalizacji świetlnej (jeśli dotyczy) – w 1 egz., w tym egzemplarz zawierający oryginalne opinie i zatwierdzenie.

2.3.2.6 Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych wszystkich branż (jeśli dotyczy) – 2 egz.

2.3.2.7 Przedmiary robót oraz kosztorysy inwestorskie – po 2 egz.

2.3.2.8 Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach (na podstawie art. 71 ustawy z dnia 3 października 2008 r. – Dz. U. z 2021 r., poz. 247 z późn. zm.) – jeśli dotyczy, przygotowanie wniosku po ustaleniu z Zamawiającym.

2.3.3 Forma przekazania dokumentacji:całość opracowania projektowego powinna być przekazana w formie papierowej zgodnie z pkt. 3.2 oraz nagrana na nośniku elektronicznym w 2 egz. oraz przesłana w wersji elektronicznej na adres:transport@um.wloclawek.pl.

2.3.4 Wszystkie materiały powinny być dostępne w formacie .pdf, ponadto rysunki – format .dwg, opisy – format .doc, przedmiary robót i kosztorysy .xls. Liczba wskazanych do przekazania Zamawiającemu egzemplarzy nie uwzględnia projektów zatrzymywanych przez jednostki opiniujące i uzgadniające dokumentację projektową.

2.3.5 Wykonawca będzie zobowiązany do przekazania dokumentacji w teczkach z opisem ich zawartości dla każdej z części zamówienia.

Pozostałe informacje

1

2

3

3.1 Oferowana cena powinna uwzględniać kompleksowe czynności wraz z innymi kosztami związanymi z opłatami pobieranymi przez urzędy i inne instytucje z tytułu uzgodnień, uzyskiwaniem warunków technicznych, zakupów map, podkładów, wyrysów, wypisów itp.

3.2 Wykonawca ma obowiązek bezzwłocznie mailowo informować Zamawiającego o rozpoczęciu i zakończeniu każdego etapu prac oraz udzielać pisemnej odpowiedzi na temat stanu zaawansowania prac w ciągu 7 dni.

3.3 Wykonawca ma obowiązek uczestniczyć w co najmniej jednym spotkaniu w siedzibie Zamawiającego po zakończeniu prac projektowych.

3.4 Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, normami prawnymi, standardami oraz korzystać z dobrych praktyk w zakresie tworzenia spójnej infrastruktury rowerowej w polskim porządku prawnym.

3.5 Zamawiający udzieli Wykonawcy, w miarę potrzeby, niezbędnych pełnomocnictw do występowania w imieniu i na rzecz Prezydenta Miasta Włocławka w sprawach związanych z opisaną dokumentacją projektową.


3.6

Załączniki

Częścią niniejszego Opisu Przedmiotu Zamówienia są załączniki graficzne w formacie .PNG zawierające plany orientacyjne wskazujące na lokalizację i zakres prac projektowych w ramach poszczególnych części. Lista załączników:

2. OPZ część I.png

3. OPZ część II.png

4. OPZ część III.png

5. OPZ część IV.png

6. OPZ część VI.png

7. OPZ część VII.png



[1] https://www.gov.pl/web/infrastruktura/wytyczne-bezpiecznego-ruchu-rowerowego

https://www.irt.wroc.pl/strona-273-standardy_projektowe_i_wykonawcze_dla.html
https://www.metropoliagdansk.pl/upload/files/Wytyczne_final.pdf

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. CZĘŚĆ I: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 1” CPV/Indeks 1 komplet Czytaj
2. CZĘŚĆ II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 3” CPV/Indeks 1 komplet Czytaj
3. CZĘŚĆ III: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 4: ETAP 1” CPV/Indeks 1 komplet Czytaj
4. CZĘŚĆ IV: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 5” CPV/Indeks 1 komplet Czytaj
5. CZĘŚĆ V: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 6” CPV/Indeks 1 komplet Czytaj
6. CZĘŚĆ VI: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA UL. POLNEJ” CPV/Indeks 1 komplet Czytaj
7. CZĘŚĆ VII: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE PRZYGOTOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA PROJEKTU PN. „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA ROWEROWA: ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ NA SZLAKU PRIORYTETOWYM WŁOVELO 4, ETAP 2 – ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ WZDŁUŻ AL. KAZIMIERZA WIELKIEGO” CPV/Indeks 1 komplet Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Koszt transportu: po stronie wykonawcy

Pytania do postępowania "Nowoczesna infrastruktura rowerowa: zapewnienie ciągłości infrastruktury rowerowej"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 30 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Tak

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...